cz sk en

Aktuality

Spokojenost s dodavateli energií

29.5.2015 | Výzkum měl za cíl zjistit, jaké zdroje energií lidé ve svých domácnostech využívají. Způsoby využití jednotlivých zdrojů energií. Míru spokojenosti zákazníků se svými dodavateli elektřiny, plynu či tepla, případně i ochotu změnit svého dodavatele.

Současná bezpečnostní situace ve světě a plány české populace na letní dovolenou

18.5.2015 | Agentura FOCUS, Marketing & Social Research provedla v rámci pravidelného omnibusového šetření v květnu 2015 krátký reprezentativní výzkum týkající se plánování letní dovolené v zahraničí s ohledem na bezpečnostní situace ve světě. Dotázáno bylo 1038 respondentů ve věku 18 a více let. Vzorek je reprezentativní na populaci ČR z hlediska pohlaví, věku, vzdělání, velikosti sídla a kraje, kde dotázaní žijí.

Ideální typ bydlení

24.3.2015 | Agentura FOCUS, Marketing & Social Research realizovala ve dnech 12. – 20. prosince 2014 reprezentativní sociologický výzkum, který se zaměřil na představy o ideálním bydlení - konkrétně na to, v jakém typu obce a obydlí by chtěli lidé bydlet, kolik by chtěli mít pokojů, jaký styl zařízení preferují, kterou místnost považují za nejdůležitější a jaké interiérové barvy by volili. Výzkumu se zúčastnilo 1070 obyvatel ČR ve věku 18 a více let. Reprezentativita vzorku byla zajištěna na základě kvótních znaků pohlaví, věk, nejvyšší dosažené vzdělání, velikost sídla a kraj bydliště respondenta. Interval spolehlivosti je v případě tohoto výzkumu maximálně 3 % při četnosti jevu 50 %.

Lifestyle

2.3.2015 | Agentura FOCUS, Marketing & Social Research provedla v rámci pravidelného omnibusového šetření v srpnu 2014 krátký reprezentativní výzkum týkající se životního stylu a nákupního chování. Cílem bylo zjistit, jak jsou lidé spokojeni se svými životními hodnotami (jako je například bydlení, rodina, zaměstnání apod.), dále jakou činností česká populace tráví nejvíce času či jaké má nákupní zvyklosti. Dotázáno bylo 1040 respondentů ve věku 18 a více let, vzorek je reprezentativní na populaci ČR z hlediska pohlaví, věku, vzdělání, velikosti sídla a kraje, kde dotázaní žijí.

Bezpečnost na silnicích

27.2.2015 | Ačkoli je v České republice zavedena nulová tolerance alkoholu při řízení, stále zůstává významný podíl řidičů, kteří nerespektují toto nařízení a sedají za volant i přesto, že pili alkohol. Jedním ze slibných opatření, které by nedovolily řidičům nastartovat jejich vozidla v případě, že požili alkohol, jsou alkoholové zámky. Jaký na ně má názor česká populace zjišťovala ve spolupráci s CDV agentura FOCUS, Marketing & Social Research.

Aktuálně
Více než dvě třetiny Čechů odmítají rušení státních svátků kvůli úspoře, ukázal průzkum

10.4.2023 | Vláda České republiky hledá strategie, jak čelit vysokým deficitům posledních státních rozpočtů. Zvažuje několik úsporných opatření, včetně rušení pracovního volna v den některých státních svátků, aby se rozpočet vrátil do černých čísel.

celý článek

Czech households in times of inflation

5.3.2023 | Price increase, high energy prices and high inflation rates have had and continue to have an impact on the consumer behaviour of Czech households. The current economic situation will negatively affect the consumer sentiment of many households in the coming months. This results from a representative sociological survey conducted by FOCUS, Marketing & Social Research at the end of 2022 on a sample of 1,129 respondents.

celý článek

Mediální gramotnost žáků základních a středních škol a jejich postoje k médiím

23.2.2023 | Důvěra středoškoláků v média celkově klesá, jsou přesvědčeni o manipulativnosti sociálních sítí a více vnímají ohrožení demokracie nepravdivými zprávami. Vyplývá to z dotazníkové šetření, realizovaného agenturou FOCUS pro organizaci Člověk v tísni. Šetření mapovalo v roce 2022 znalosti a dovednosti žáků týkající se médií, používání počítačů a chytrých telefonů, návyky v chování na internetu a postoje žáků a studentů k médiím. Výzkumu se zúčastnilo 1600 respondentů.

celý článek

Hospodaření českých domácností v době inflace

21.2.2023 | Zdražování, vysoké ceny energií a vysoká míra inflace se promítly a dále promítají do spotřebitelského chování českých domácností. Současná ekonomická situace negativně ovlivní spotřebitelské nálady řady domácností i v horizontu nadcházejících měsíců. Vyplývá to z reprezentativního sociologického výzkumu, který FOCUS, Marketing & Social Research realizoval na konci roku 2022 na vzorku 1129 respondentů.

celý článek

© FOCUS Marketing & Social Research, 2015
vytvořilo Anything Studio