cz sk en

Aktuality

Volební model agentury FOCUS, květen 2016

28.5.2016 | Agentura Focus provedla ve dnech 14. 5. – 25. 5. 2016 reprezentativní výzkum veřejného mínění na dospělé populaci České republiky. Výběrový vzorek tvořilo 1000 respondentů ve věku 18 a více let, kteří byli vybráni metodou kvótního výběru na základě pohlaví, věku, vzdělání, velikosti obce bydliště a kraje. Jedním z cílů výzkumu byla analýza aktuálního rozložení volebních preferencí v české veřejnosti.

Hobymarkety optikou českého spotřebitele

26.5.2016 | Hobbymarkety se v České republice dlouhodobě těší velké oblibě. Alespoň někdy zde nakupuje 85 % všech dotázaných starších 18 let.

Volební model agentury FOCUS, duben 2016

2.5.2016 | Agentura Focus provedla ve dnech 19. 4. – 27. 4. 2016 reprezentativní výzkum veřejného mínění na dospělé populaci České republiky. Výběrový vzorek tvořilo 1037 respondentů ve věku 18 a více let, kteří byli vybráni metodou kvótního výběru na základě pohlaví, věku, vzdělání, velikosti obce bydliště a kraje. Jedním z cílů výzkumu byla analýza aktuálního rozložení volebních preferencí v české veřejnosti.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ AUTOMOBILŮ

2.5.2016 | V české veřejnosti prozatím k systémům samočinného řízení nepanuje velká důvěra. Téměř čtvrtina dotázaných tuto technologii pokládá spíše za zajímavost nebo módní trend bez výhledu na větší rozšíření (23 %), další více než čtvrtina se domnívá, že jistý potenciál pro samořídící vozidla existuje, klasické řízení bude ovšem i v budoucnu převládat (27 %). Postupné vymizení manuálního řízení aut očekává jen 13 % dotázaných.

Volební model agentury FOCUS, březen 2016

31.3.2016 | Výzkum zjišťoval ochotu k účasti ve volbách do Poslanecké sněmovny. Úmysl jít volit deklarovalo 51 % respondentů, 27 % dotázaných k volbám jít nechtělo a 22 % není rozhodnuto.

Většina slovenských občanů není spokojena s výsledky parlamentních voleb.

23.3.2016 | Agentura FOCUS Slovensko uskutečnila ve dnech 11.3 - 16.3. 2016 výzkum veřejného mínění na reprezentativním vzorku slovenské populace starší 18 let. Výzkumu se účastnilo 1023 respondentů. Cílem výzkumu bylo zjistit, jak jsou občané Slovenska spokojení s výsledky voleb do slovenského parlamentu, dále pak přijatelnost zvažovaných vládních koalicí.

Exit poll FOCUSU pro TV Markíza: Smer a KDH padli, Kollár a Kotleba bodujú

6.3.2016 | Exkluzívny exit poll agentúry Focus pre televíziu Markíza priniesol obrovské prekvapenia.

Kde v ČR byste chtěli dovolenou trávit vy?

16.2.2016 | Za nejatraktivnější kraje ČR pro trávení dovolené či prodloužených víkendů považují obyvatelé ČR kraje Jihočeský (láká 56 %), Jihomoravský (55 %) a Vysočinu (46 %).

Češi a trávení dovolené I

14.2.2016 | Obyvatelé ČR při svých dovolených preferují kombinaci aktivního a pasivního způsobu jejího trávení (40 %). Letní dovolenou tráví takřka třetina obyvatel ČR v tuzemsku (30 %), čtvrtina kombinuje pobyt v tuzemsku s pobytem v zahraničí (25 %) a více než pětina dotázaných upřednostňuje pobyt v zahraničí (23 %). Více než polovina obyvatel ČR nejezdí na dovolenou v zimním období (53 %). Ti ostatní ji tráví nejčastěji v tuzemsku (28 %), do zahraničí míří na zimní dovolenou necelá desetina dotázaných (9 %), stejný podíl kombinuje pobyt v tuzemsku s pobytem v zahraničí (9 %).

Co si Češi myslí o muslimech, Syřanech a Romech?

17.12.2015 | Průzkum SOU AV se zaměřil na představy Čechů o muslimech, Syřanech, Romech, Ukrajincích, Rusech, Vietnamcích a Slovácích. Přinesl poměrně překvapivé výsledky, které dokládají, že hodnocení jiných národů a etnik nesouvisí s pohlavím, věkem ani vzděláním, jak se často předpokládá, ale je spíše výsledkem přesvědčení Čechů o vrozené nižší inteligenci některých etnik a národů a nadřazenosti některých kultur. Tyto názory jsou v ČR přítomné napříč věkovými i vzdělanostními skupinami. Výsledky jsou založeny na sociologickém šetření, které zadal Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., agentuře Focus a jehož sběr dat probíhal od 23. 11. do 2. 12. 2015.

Aktuálně
Více než dvě třetiny Čechů odmítají rušení státních svátků kvůli úspoře, ukázal průzkum

10.4.2023 | Vláda České republiky hledá strategie, jak čelit vysokým deficitům posledních státních rozpočtů. Zvažuje několik úsporných opatření, včetně rušení pracovního volna v den některých státních svátků, aby se rozpočet vrátil do černých čísel.

celý článek

Czech households in times of inflation

5.3.2023 | Price increase, high energy prices and high inflation rates have had and continue to have an impact on the consumer behaviour of Czech households. The current economic situation will negatively affect the consumer sentiment of many households in the coming months. This results from a representative sociological survey conducted by FOCUS, Marketing & Social Research at the end of 2022 on a sample of 1,129 respondents.

celý článek

Mediální gramotnost žáků základních a středních škol a jejich postoje k médiím

23.2.2023 | Důvěra středoškoláků v média celkově klesá, jsou přesvědčeni o manipulativnosti sociálních sítí a více vnímají ohrožení demokracie nepravdivými zprávami. Vyplývá to z dotazníkové šetření, realizovaného agenturou FOCUS pro organizaci Člověk v tísni. Šetření mapovalo v roce 2022 znalosti a dovednosti žáků týkající se médií, používání počítačů a chytrých telefonů, návyky v chování na internetu a postoje žáků a studentů k médiím. Výzkumu se zúčastnilo 1600 respondentů.

celý článek

Hospodaření českých domácností v době inflace

21.2.2023 | Zdražování, vysoké ceny energií a vysoká míra inflace se promítly a dále promítají do spotřebitelského chování českých domácností. Současná ekonomická situace negativně ovlivní spotřebitelské nálady řady domácností i v horizontu nadcházejících měsíců. Vyplývá to z reprezentativního sociologického výzkumu, který FOCUS, Marketing & Social Research realizoval na konci roku 2022 na vzorku 1129 respondentů.

celý článek

© FOCUS Marketing & Social Research, 2015
vytvořilo Anything Studio