cz sk en

Zelená elektřina je stále oblíbenější. Cenu ale dolů nesrazí

18.2.2021 | Češi se odklánějí od jádra a stále více fandí obnovitelným zdrojům, hlavně vodním elektrárnám. Mají ale o zelené energetice mylnou představu.

Vyplývá to alespoň z výzkumu veřejného mínění, který zpracovala agentura Focus pro Hnutí Duha. Výsledky Focusu týkající se postoji k jaderné energetice jsou překvapivé, protože by znamenaly zlomovou změnu v postoji české veřejnosti k jádru.

Podle Focusu se Češi, kteří patřili v Evropě tradičně k největším fandům jaderných elektráren, od této technologie odvracejí a mnohem více spoléhají na obnovitelné zdroje. Jádro pro výrobu energie podle výzkumu Focusu preferuje jen 39 procent lidí. A 34 procent lidí je spíše či rozhodně proti tomu, aby se na něm stavěla energetická budoucnost Česka, píší seznamzprávy. 

 

 

Měla by ČR více investovat do obnovitelných zdrojů energie?
Preferuji
Nepreferuji
 
Malé vodní
78 %
 
5 %
 
Sluneční
75 %
 
8 %
 
Velké vodní
75 %
 
8 %
 
Větrné
74 %
 
8 %
 
Bioplynové
52 %
 
16 %
 
Jaderné
39 %
 
35 %
 
Plynové
33 %
 
31 %
 
Aktuálně
Česká veřejnost nesouhlasí s ruskou invazí na Ukrajinu

3.5.2022 | Česká veřejnost ve velké většině (81 %) nesouhlasí s ruskou invazí na Ukrajinu. Tento krok naopak podporuje desetina české populace, 8 % neumělo nebo nechtělo na tuto otázku odpovědět.

celý článek

Koordinátor/ka tazatelské sítě a náboru tazatelů

21.4.2022 | Hledáme aktivního člověka, kterého baví každodenní komunikace a jednání s různými typy lidí. Člověka, který je empatický, samostatný a zodpovědný. Člověka, který umí dotáhnout práci včas do cíle a dokáže hledat způsoby, jak toho úspěšně dosáhnout. Měl/a byste mít systematické myšlení a schopnost pracovat nejen s lidmi, ale i s tabulkami a evidencí.

celý článek

Hledáme tazatele pro dlouhodobou spolupráci

6.12.2021 | U tazatelů očekáváme spolehlivost, poctivost a flexibilitu. Odměna dle délky a obtížnosti dotazníku 120 Kč - 500 Kč za jeden dotazník.

celý článek

Největší problém distanční výuky v ČR je zapojení všech studentů, uvádějí vyučující

9.3.2021 | Vyplývá to z výzkumu mezi více než 700 vyučujícími působícími na 2. stupni základních škol a na středních školách v ČR. Dotazníkové šetření mapuje postoje vyučujících k distanční výuce, ale i míru jejich důvěry v informace o koronavirové epidemii nebo vnímání podpory od veřejných institucí. Výzkum vznikl pod hlavičkou vzdělávacího programu JSNS pro Evropskou lidovou stranu (ELS) pod záštitou europoslance Luďka Niedermayera. Výzkum realizovala agentura Focus a zúčastnilo se jej 720 respondentů z celkem 203 škol.

celý článek

© FOCUS Marketing & Social Research, 2015
vytvořilo Anything Studio